Dlaczego warto czytać?

dlaczego warto czytac

Coraz trudniej zachęcić do czytania dzieci oraz młodzież. Nie czytamy już tak chętniej jak dawniej. Wynika to z braku czasu i przede wszystkim z braku chęci. Niestety książki przestały być przyjacielem człowieka. Czytamy je coraz rzadziej. Chętniej oglądamy filmy bądź inaczej spędzamy swój wolny czas. Z całą pewnością jednak odpowiedź na pytanie czy warto czytać brzmi zdecydowanie pozytywnie. Otóż z całą pewnością warto czytać literaturę. A oto kilka zalet częstego zaglądania do różnego rodzaju dzieł literackich.

Po pierwsze czytanie rozwija osobowość człowieka. Jak wiemy czytanie od najmłodszych lat pozwala rozwijać wyobraźnię dziecka. To z kolei ma ogromny wpływ na jego kreatywne działanie i pomysłowość. Są to cechy bardzo pożądane w dzisiejszym świecie. Na czytanie książki wbrew pozorom nie musimy poświęcać aż tak dużo czasu. Wystarczy parę godzin w tygodniu, aby odczuć pozytywny wpływ czytania na naszą osobowość i nie tylko. Otóż kolejnym argumentem przemawiającym za czytaniem jest poszerzanie swojej wiedzy. Każdy z nas bowiem wie, że podręczniki uczą i kształcą nie tylko młodych ludzi. Warto czytać również przez wzgląd na rozwijanie swojej pamięci oraz nabywania umiejętności poprawnego pisania. Jak więc widzimy wszystkie te argumenty przemawiają za jak najczęstszym czytaniem. Warto jednak przede wszystkim czerpać radość i przyjemność z czytania. Dzięki nim na pewno chętnie będziemy wracać do nich jak najczęściej. Pamiętajmy, że możemy czerpać z czytania nie tylko wiele korzyści ale także sporo przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>